Idealne prezenty? Niezapomniane. Takie do których wracamy myślami po latach, z łezką w oku wspominając okazję, gdy je dostaliśmy. A gdyby sam prezent był również okazją samą w sobie, a nie tylko przedmiotem? Przeżycia jako prezenty to sposób na ofiarowanie niezapomnianych wrażeń które pozostają w pamięci na zawsze.

Urodziny, imieniny, rocznica, święto religijne czy rodzinne – często nie mamy pojęcia co kupić na prezent. Bywa z tym problem nawet w przypadku bliskiej osoby, która zdaje się mieć już wszysto i nie wyraża specjalnych życzeń czy wyjątkowych zachcianek. Dobrym pomysłem jest ofiarowanie prezentu w formie przeżyć. Dzięki temu unikniemy problemu wręczania przedmiotu który będzie problemem dla obdarowywanego. A także sprawimy, że zapamięta okazję na długi czas.

Oto kilka pomysłów na przeżycia-prezenty z własnego doświadczenia:

Kolacja w ciemnościach

Najnowszy pomysł który sprezentowałem rodzicom. Co prawda jeszcze nie zdecydowali kiedy się na nią wybiorą, ale już sama idea była tak zaskakująca, że uśmialiśmy się z samej perspektywy jedzenia niezidentyfikowanych dań po ciemku. Wydaje mi się, że idea takiego przeżycia jest na tyle oryginalna, że sprawdzi się dla każdego. Tym bardziej, że kolacje dostępne są również w wersji wegetariańskiej. Nie mogę się doczekać opinii rodziców a także momentu gdy samemu zabiorę Żonę na taką kolację. ☺

Uroczysty obiad na mieście

Klasyka która nigdy nie wyjdzie z mody. Wspólne wyjście na pyszy posiłek nie dość, że dostarcza przeżyć kulinarnych, to dodatkowo na pewno posłuży jako miłe wspomienie w przyszłości. Warto ubrać się elegancko, a telefon przełączyć w tryb samolotowy. Uważne skupienie się na posiłku i konwersacji (jedzeniowe mindfulness) to gwarancja dobrze spędzonego czasu.

Organizacja urodzin tematycznych

To pomysł moich rodziców który posłużył jako prezent dla brata, który to jest fanem kultury japońskiej. Urodziny w „stylu japońskim” które zrobili mu rodzice, wspominamy do dziś. Było sake, sushi oraz pyszne ciasteczka z zielonej herbaty (według przepisu z Internetu).

Można też połączyć organizację urodzin z kolacją na mieście. Przez długie lata będę pamiętał jak narzeczona urządziła mi urodziny w naszej ulubionej restauracji serwującej tarty – było przepysznie!

Escape room

Podobno Polska staje się krajem ekspertów od escape roomów i coś w tym jest – wiele osób z mojego przedziału wiekowego miało już okazję wybrać się do jednego z nich. Ba, niektórzy stają się prawdziwymi koneserami tego typu rozrywki. O ile mnie pomysł escape roomu nie przekonał, to Żona bawiła się w nim bardzo dobrze. ☺ Ideą zabawy jest zamknięcie uczestników w pokoju z którego muszą uciec rozwiązując szereg zagadek – logicznych, na spostrzegawczość, itp. Z reguły zabawa jest tematyczna – escape room może być inspirowany opuszczonym szpitalem, biurem detektywistycznym, itp. Warto spróbować choć raz – a nuż się spodoba, a na pewno będzie to temat do konwersacji ze znajomymi.

Strzelnica

Wydawałoby się, że prezent raczej dla panów, ale zaświadczam, że nie tylko. W momencie gdy wychodziliśmy z kolegami ze strzelnicy, miał się tam odbyć bowiem wieczór panieński. ☺ Oczywiście nie każdemu strzelanie przypadnie do gustu, ale moim zdaniem warto chociaż raz poczuć jak to jest trzymać w rękach prawdziwą broń. Zwłaszcza w Polsce, gdzie kałacha zobaczyć można w zasadzie tylko w filmie albo grze komputerowej. Adrenalina gwarantowana.

Radosnych prezentów-przeżyć!

Obrazek w nagłówku pochodzi ze strony wyjatkowyprezent.pl na której kupiłem rodzicom kolację w ciemności.