Prezent ślubny sprawiający radość? Nie taka łatwa sprawa! Z własnego doświadczenia spróbuję Wam pomóc – zarówno jeśli jesteście gośćmi, jak i parą młodą.

Oto moja krótka lista pomysłów na prezent ślubny. Pomysły dzielę na 3 kategorie – pewniaków, ostrożnie optymistycznych i ryzykownych. Oto one:

Pewniaki

W przypadku gości, pewny prezent ślubny to, niestety, trochę nuda. Zwłaszcza, jeżeli nie do końca znamy parę młodą. Właściwie, w 100% pewne są tylko i wyłącznie pieniądze. Oczywiście jest wiele prezentów które prawdopodobnie okażą się trafione, ale jeżeli nie chcemy ryzykować, to „koperta” zawsze okaże się użyteczna na nowej drodze życia.

W przypadku pary młodej jest elastyczniej. Oprócz pieniędzy, stworzyć mogą stronę www na której dostępna będzie internetowa lista pożądanych prezentów z możliwością ich „rezerwacji” przez gości. Dobra opcja aby nie dublować prezentów, choć – moim zdaniem – mimo wszystko dość obcesowa.

Jeżeli chcemy być subtelniejsi to możemy zasugerować gościom – czy to w rozmowie, czy w treści zaproszenia – aby zamiast tradycyjnych kwiatów – przemyśleli kupno określonego rodzaju prezentu spożywczego. W zależności od gustu, może to być:

  • Alkohol – jeśli jesteście amatorami określonego rodzaju alkoholu (np różanego wina), możecie poprosić aby, zamiast kwiatów, goście sprawili Wam po butelce tego trunku.
  • Herbata / kawa – jak wyżej, choć w wersji bezalkoholowej. Dobre herbaty i kawy (tzn nietorebkowe i do samodzielnego mielenia) zakupić można w specjalistycznych sklepach lub online.

Zamiast kwiatów możemy również zaprosić przedstawiciela organizacji charytatywnej z puszką i poprosić gości aby zamiast zieleniny (która szybko zwiędnie) wrzucili na szczytny cel.

Ostrożnie optymistyczne

W przypadku gościjeżeli tylko znają choć trochę parę młodą – mogą być to wspomniane wyżej alkohole bądź inne produkty spożywcze lubiane przez młodych.

Jeżeli taka sytuacja nie zachodzi, ostrożnie optymistycznymi prezentami mogą być karty podarunkowe. Jeżeli wiemy, że młodzi pracują nad wyposażeniem mieszkania – mogą być to karty to IKEA, Duka, czy innego sklepu z wyposażeniem. Przeważnie dobrym prezentem będzie bon do Empiku – teoretycznie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Można też iść w coś bardziej specjalistycznego, ale im bardziej specjalistyczny bon kupimy, tym większa szansa, że spudłujemy.

Ryzykowne

Ryzykowny prezent ślubny to coś specjalistycznego dawanego parze młodej której nie znamy.

Biżuteria, książki, wyposażenie domu, odzież czy alkohol (gdy nie znamy zupełnie gustu młodych) – każdy z nas ma swoje preferencje i nawet gdy wydaje nam się, że butelka wódki albo naszyjnik to idealne prezenty, możemy spudłować.

Para młoda może okazać się abstynentami, pan młody może nie przepadać za spinkami do mankietów, a pani młoda może nie nosić biżuterii z bursztynami.

Życie. ☺

Udanych prezentów ślubnych!