Jednym z efektów uczestniczenia w szkoleniu KonMari które właśnie odbyłem, jest zmiana mojego statusu z blogera-fana na konsultanta metody KonMari w trakcie szkolenia. Tokimeki zachowa swoją dotychczasową funkcję bloga, ale od teraz to także – przede wszystkim – moja oficjalna strona. Wiąże się z tym kilka zmian o których chętnie Wam opowiem! ☺

Aktualizacja bloga i profili w mediach społecznościowych

Zgodnie z nowym stanem rzeczy – od teraz we wszystkich mediach społecznościowych status Tokimeki zaktualizowałem jako mój oficjalny profil konsultanta metody KonMari w trakcie szkolenia. Oto one: Facebook, Instagram i LinkedIN.

W praktyce jest to zmiana dwóch linijek tekstu. Tylko tyle i aż tyle. Dla mnie to jednak ważny osobisty kamień milowy na drodze ku uzyskaniu certyfikatu. Jak zauważyliście, na razie jestem konsultantem „w trakcie szkolenia”. Oznacza to ni mniej ni więcej, że proces się rozpoczął, ale jeszcze trochę potrwa.

Na zdjęciu w nagłówku znajdziecie certyfikat ukończenia szkolenia w Londynie. Nie jest to certyfikat stwierdzający, że jestem certyfikowanym konsultantem. Paradoksalnie.

Aktualizacja strony O Tokimeki słów kilka

Gdy pisałem poprzednią wersję tej strony – rok temu – nie miałem pojęcia dokąd zaprowadzi mnie projekt Tokimeki. Treść odzwierciedlała to podejście. Była deklaracją, że pragnę szerzyć pasję dla metody KonMari, a blog ma pomóc rozwinąć się zarówno moim czytelnikom, jak i mnie samemu. Po roku ciężkiej pracy wiem, że – przynajmniej w moim przypadku – istotnie tak się stało.

Uaktualniona wersja zawiera zarówno część starych informacji. Przede wszystkim o tym, dlaczego w ogóle zainteresowałem się metodą organizacji stworzoną przez Marie Kondo. Dodałem też najbardziej aktualne fragmenty o rozpoczęciu procesu szkolenia.

Treści związane z procesem certyfikacji

Tak jak wspominałem we wpisie dotyczącym moich planów noworocznych – chciałbym, żeby aż do momentu uzyskania certyfikatu, wpisy na blogu pojawiały się z dotychczasową regularnością.

W ostatnim czasie zdarzyło mi się kilka poniedziałków gdy przygotowywałem je niemalże na ostatnią chwilę. Jednakże, zawsze udawało się wyrobić. Dziękuję Wam za to, że wchodzicie na bloga i w ten sposób dopingujecie mnie do pisania.

Tokimeki, jako oficjalna strona, zawierać będzie więcej niż dotychczas treści związanych z byciem konsultantem. Tematy, które będę poruszał to:

  • proces certyfikacji,
  • relacja ze szkolenia w Londynie,
  • relacje z sesji porządkowania, które urządzał będę z klientami.

Wierzę, że proces rozwoju marki Tokimeki nie tylko jako fanowskiego bloga, ale też biznesu, zainteresuje Was równie mocno, co wpisy dotyczące samego porządkowania!

Dziękuję jeszcze raz za to, że jesteście z Tokimeki. ☺

Radosnego wieczora!