Masz dość niekończącego się sprzątania? Co roku obiecujesz sobie, że zrobisz wiosenne porządki raz, a dobrze?
Metoda KonMari to Twoje rozwiązanie!

Wiosna! Temperatura się podnosi, dni stają się coraz dłuższe. Drzewa zaczynają się zielenić, świat wraca do życia. Po długich, ciemnych zimowych miesiącach mamy ochotę na zmiany. A te zaczynamy zwykle od siebie i swojego najbliższego otoczenia.

Niestety, wiosenne porządki mogą nas szybko sprowadzić na ziemię. Zbędne przedmioty nagromadzone przez poprzednie miesiące nagle zaczynają wylewać się z szaf i komód w których je poupychaliśmy.

Ale wcale nie musi tak być.

Możesz zrobić porządek raz a dobrze a każda kolejna wiosna sprowadzać się będzie tylko do odkurzenia półek i umycia okien.

Ale wcale nie musi tak być. Możesz zrobić porządek raz a dobrze a każda kolejna wiosna sprowadzać się będzie tylko do odkurzenia półek i umycia okien.

Jak to zrobić? Rozwiązaniem dla mnie – i milionów osób na świecie – jest metoda KonMari. To jednorazowy, prosty i skuteczny system porządkowania oparty na kilku prostych zasadach:

  • Całkowitego przeglądu swojego stanu posiadania w następującej kolejności: ubrania; papiery; książki; przedmioty różne; przedmioty sentymentalne.
  • Pozostawienia w domu tylko przedmiotów sprawiających radość.
  • Nauczeniu się jak składać ubrania aby stały pionowo.
  • Przypisaniu przedmiotom ich stałych miejsc w domu.

Obojętnie czy metoda opracowana przez Marie Kondo – światową ekspertkę do spraw porządkowania – jest Ci już znana, czy słyszysz o niej pierwszy raz. Poznać możesz ją na wiele sposobów:

  1. Magia sprzątaniaksiążka od której wszystko się zaczęło. Światowy bestseller Marie Kondo dokładnie opisuje metodę KonMari. Po lekturze możesz od razu ruszyć do boju uzbrojona w pełną wiedzę.
  2. Sprzątnie z Marie Kondohit z Netflixa o którym głośno w sieci od początku roku. Marie odwiedza 8 amerykańskich rodzin i uczy je porządkowania swoją metodą. Oprócz walorów rozrywkowych, poznasz też podstawowe zasady metody KonMari.
  3. Tokimeki.pl ☺ Na moim blogu o porządkowaniu (który właśnie czytasz) prezentuję jak metoda KonMari sprawdza się w polskiej rzeczywistości. Na fanpejdżu FB zamieszczam ciekawostki o KonMari i o porządkowaniu.

Podoba Ci się idea zrobienia ostatnich w życiu wiosennych porządków? Zapraszam do wzięcia udziału w Facebookowym wydarzeniu ➡️ W 2019 ostatni raz robię wiosenne porządki!

Taka publiczna deklaracja zmotywuje Cię aby skorzystać z magii sprzątania metody KonMari i raz na zawsze ogarnąć swoją rzeczywistość. ☺

A jeżeli potrzebujesz pomocy w porządkowaniu i mieszkasz w okolicach Poznania – skontaktuj się ze mną! Jako konsultant metody KonMari w trakcie szkolenia, chętnie pomogę Ci w przejściu przez cały maraton porządkowania!

Trzymam kciuki, że będą to ostatnie wiosenne porządki w Twoim życiu! ☺

Powodzenia!

Photo by Alisa Anton on Unsplash