Witam Was na moim blogu! Nazywam się Wojtek, a misję zostania perfekcyjną panią domu rozpocząłem dwa lata temu, w środku upalnego lipca 2015. Nie przepadając ani za wysokimi temperaturami, ani tym bardziej za marnowaniem wydanych pieniędzy, wylegiwałem się w zimnej kąpieli kartkując ostatni numer Polityki, w poszukiwaniu jakiegokolwiek (choćby tylko z lekka interesującego) artykułu, który mogłem wcześniej przegapić.

Mój wzrok padł na wspomnianą w tytule tego wpisu publikację i pomimo bycia zatwardziałym sceptykiem w kwestii szeroko rozumianego rozwoju osobistego, to kiedy czytałem o metodach stosowanych przez Marie Kondo, coś do mnie przemówiło. Czy zaintrygował mnie ten specyficzny japoński realizm magiczny, czy utożsamiłem się z jej zrównoważonym i zdroworozsądkowym podejściem do minimalizmu, czy może zauroczyło mnie zdjęcie przedstawiające filigranową Azjatkę krzątającą się po podłodze pełnej przedmiotów – dość rzec, że tego samego wieczora zakupiłem Magię sprzątania w postaci ebooka i pochłonąłem ją w ekspresowym tempie.

Choć przez te dwa lata wiele się zmieniło, mój entuzjazm odnośnie metody KonMari jest równie gorący jak wtedy. Za pomocą tego wpisu stawiam pierwszy krok na ścieżce dzielenia się tą pasją z innymi. Jeżeli jesteście zainteresowani rozwojem osobistym lub tematyką organizacji otaczającej Was przestrzeni, trafiliście we właściwe miejsce.

Tyle słowem wprowadzenia. W następnym wpisie opowiem Wam, jak wyobrażam sobie przyszłość bloga, co jest analogiczne do tego, jak powinien wyglądać pierwszy – bardzo często pomijany – krok w procesie sprzątania: wizualizacja pożądanego stanu docelowego.
Do zobaczenia już za kilka dni, a jeżeli chcecie mieć pewność , że nie przegapicie kolejnych wpisów, to zapraszam do śledzenia Tokimeki poprzez kanał RSS bądź w serwisach społecznościowych. Jako że blog tworzony jest dla Was, czytelników, to z niecierpliwością czekam na Waszą konstruktywną krytykę w postaci komentarzy, za które z góry dziękuję. Cześć!

fot. © GETTY IMAGES, AN, WYDAWNICTWO MUZA