Hotel Please Clean Up

KonMari w podróży – hotel przytulny niczym dom

Hotel, nawet w podróży, również może mieć domowy klimat. Torby i plecaki – podobnie jak my –  potrzebują odpoczynku. Warto zapewnić im go również poza domem.

W zeszłym tygodniu miałem okazję odwiedzić Berlin, gdzie w praktyce przetestowałem  rozwiązanie z zeszłotygodniowego wpisu. Przyjrzałem się również, w jaki sposób można zastosować zalecenia KonMari w warunkach hotelowych.

Przygotowanie do podróży

Odsyłam do jednego z pierwszych wpisów na Tokimeki, w którym opisałem, jak przygotowuję listę rzeczy do zabrania oraz jak pakuję walizkę. Korzystam do tego celu z programu Nozbe, który opisałem również osobno w tym wpisie.

Check-in – opróżniamy zawartość toreb i plecaków

Od razu po zameldowaniu się w hotelu, warto zastosować się do porady Marie Kondo i opróżnić torby i plecaki. Zajmie to kilka chwil, ale dzięki temu ubrania przestaną się gnieść w torbach. Ułożone zgodnie z metodą KonMari – na stojąco – nie zajmują wiele miejsca. Nawet w jednoosobowym pokoju w berlińskim Scandic hotel, wszystkie moje ubrania miały dostatecznie dużo przestrzeni. Puste torby i plecaki warto również trzymać blisko siebie. W tym konkretnym hotelu użyłem specjalnie przeznaczonego do tego celu stojaka na torebki i plecaki. Był to prawdziwy luksus dla zmęczonych podróżą toreb. ☺

Stojak hotel torby

Wszystkie przedmioty podręczne w jednym miejscu

Podobnie jak w domu posiadam specjalną szufladę na przedmioty które każdego dnia noszę przy sobie, tak samo w hotelu dobrze mieć specjalne miejsce, w którym je odkładamy. U mnie była to dobrze wyeksponowana szafka obok lustra. Efekt finalny to schludna przestrzeń gdzie już na pierwszy rzut oka widać, co zabrałem ze sobą w podróż. Dzięki temu w kilka sekund mogę zdecydować czy na zwiedzanie Berlina będę potrzebował kluczy od domu albo notatnika.

KonMari hotel przedmioty

Check-out – pakujemy się metodą KonMari

Oczywiście, gdy przychodzi pora opuszczenia hotelu, pakuję się również korzystając z zaleceń Marie Kondo. Wszystkie ubrania zostają złożone zgodnie z zasadami metody KonMari i ułożone w torbie w sposób pozwalający na jak najlepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Składam w ten sposób zarówno czyste, jak i brudne ubrania. Mogłoby się wydawać, że to strata czasu, ale dzięki temu maksymalnie wykorzystuję przestrzeń plecaka albo torby.

KonMari walizka torba plecak

Podobnie jak w przypadku mieszkania, zastosowanie kilku prostych zaleceń KonMari sprawi, że każdy hotel stanie się bardzie przytulny. Dzięki poświęceniu paru minut, z tymczasowej, anonimowej przestrzeni, zrobimy swój prywatny, przytulny kącik – nawet jeśli spędzimy w nim tylko jedną albo dwie noce, jak to było podczas mojej berlińskiej eskapady.

Radosnych podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *