Hotel, nawet w podróży, również może mieć domowy klimat. Torby i plecaki – podobnie jak my –  potrzebują odpoczynku. Warto zapewnić im go również poza domem.

W zeszłym tygodniu miałem okazję odwiedzić Berlin, gdzie w praktyce przetestowałem  rozwiązanie z zeszłotygodniowego wpisu. Przyjrzałem się również, w jaki sposób można zastosować zalecenia KonMari w warunkach hotelowych.

Przygotowanie do podróży

Odsyłam do jednego z pierwszych wpisów na Tokimeki, w którym opisałem, jak przygotowuję listę rzeczy do zabrania oraz jak pakuję walizkę. Korzystam do tego celu z programu Nozbe, który opisałem również osobno w tym wpisie.

Check-in – opróżniamy zawartość toreb i plecaków

Od razu po zameldowaniu się w hotelu, warto zastosować się do porady Marie Kondo i opróżnić torby i plecaki. Zajmie to kilka chwil, ale dzięki temu ubrania przestaną się gnieść w torbach. Ułożone zgodnie z metodą KonMari – na stojąco – nie zajmują wiele miejsca. Nawet w jednoosobowym pokoju w berlińskim Scandic hotel, wszystkie moje ubrania miały dostatecznie dużo przestrzeni. Puste torby i plecaki warto również trzymać blisko siebie. W tym konkretnym hotelu użyłem specjalnie przeznaczonego do tego celu stojaka na torebki i plecaki. Był to prawdziwy luksus dla zmęczonych podróżą toreb. ☺

Stojak hotel torby

Wszystkie przedmioty podręczne w jednym miejscu

Podobnie jak w domu posiadam specjalną szufladę na przedmioty które każdego dnia noszę przy sobie, tak samo w hotelu dobrze mieć specjalne miejsce, w którym je odkładamy. U mnie była to dobrze wyeksponowana szafka obok lustra. Efekt finalny to schludna przestrzeń gdzie już na pierwszy rzut oka widać, co zabrałem ze sobą w podróż. Dzięki temu w kilka sekund mogę zdecydować czy na zwiedzanie Berlina będę potrzebował kluczy od domu albo notatnika.

KonMari hotel przedmioty

Check-out – pakujemy się metodą KonMari

Oczywiście, gdy przychodzi pora opuszczenia hotelu, pakuję się również korzystając z zaleceń Marie Kondo. Wszystkie ubrania zostają złożone zgodnie z zasadami metody KonMari i ułożone w torbie w sposób pozwalający na jak najlepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Składam w ten sposób zarówno czyste, jak i brudne ubrania. Mogłoby się wydawać, że to strata czasu, ale dzięki temu maksymalnie wykorzystuję przestrzeń plecaka albo torby.

KonMari walizka torba plecak

Podobnie jak w przypadku mieszkania, zastosowanie kilku prostych zaleceń KonMari sprawi, że każdy hotel stanie się bardzie przytulny. Dzięki poświęceniu paru minut, z tymczasowej, anonimowej przestrzeni, zrobimy swój prywatny, przytulny kącik – nawet jeśli spędzimy w nim tylko jedną albo dwie noce, jak to było podczas mojej berlińskiej eskapady.

Radosnych podróży!