Certyfikacja KonMari trwa w najlepsze! Za mną już 6 z 10 zajęć z klientami. To część praktyczna szkolenia by zostać oficjalnym konsultantem metody KonMari. A więc, mam już z górki! Co nie znaczy, że będzie łatwo – przede mną jeszcze sporo pracy.

Zapraszam do wpisu o kulisach zostawania konsultantem KonMari. Oraz o tym, dlaczego mam ostatnio tak mało wolnego czasu. ☺

Cel: certyfikowany konsultant KonMari

Proces certyfikacji składa się z 3 etapów:

1. Odbycie oficjalnego szkolenia KonMari. Podczas niego występuje zarówno Marie Kondo, jak i dodatkowe prelegentki.
2. Odbycie 10 zajęć z klientami. Zajęcia trwają od 3 do 7 godzin, gdzie 5 to zalecana średnia. Jeden z klientów musi przejść cały maraton sprzątania od A do Z.
3. Zdanie oficjalnego egzaminu teoretycznego online.

W moim przypadku (jak już chyba dobrze wiecie – piszę o tym do znudzenia ☺) szkolenie odbyłem pod koniec kwietnia w Londynie.

Obrazek który widzicie w nagłówku tego wpisu to efekt tylko jednej sesji porządkowania z moją pierwszą klientką, Joanną.Tak bardzo jak chciałbym już podzielić się z Wami relacją z kompletnego procesu „konmarizacji” jej mieszkania, musimy z tym jeszcze chwilę poczekać. Zostały nam jeszcze jedne zajęcia. Podczas nich zajmiemy się ostatnią kategorią (przedmiotów sentymentalnych) i podsumujemy kurs.

A skoro mowa o podsumowywaniach, robię je za każdym razem na specjalnym portalu dla konsultantów. Firma KonMari chce mieć jak najlepszy wgląd w proces szkolenia każdego konsultanta i zobligowany jestem do obszernych relacji po każdej zakończonej sesji porządkowania. Ot, taka papierkowa robota w e-wydaniu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

A co w zamian?

Cel ostateczny to oczywiście uzyskanie statusu certyfikowanego konsultanta. Dzięki niemu, między innymi, wymieniony będę na oficjalnej stronie KonMari w zakładce z konsultantami.

Z tego co mi wiadomo, żaden mężczyzna nie ukończył jeszcze procesu certyfikacji (choć obecni są na szkoleniach – w Londynie było nas trzech). Jeżeli udałoby mi się to, byłbym swego rodzaju ewenementem, co bardzo by mnie ucieszyło. ☺

Jak widzicie, proces jest długotrwały oraz szczegółowy. Firma KonMari pilnuje, aby certyfikowani konsultanci prezentowali wysoki, równy poziom, który gwarantował będzie odpowiednią jakość usług. Podobnie jak w innych zawodach, bycie trenerem porządkowania także wymaga specjalnych umiejętności.

Radosnego tygodnia!