Nowy rok sprzyja podsumowaniom, a 2017 był dla Tokimeki szczególny. Rozpoczęcie działalności bloga nie było łatwe i tym bardziej cieszę się, że się udało! Styczeń to także czas planów i postanowień na 2018 – tych również mam sporo.

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami sukcesami oraz podsumować pierwsze 6 miesięcy projektu Tokimeki. Za tydzień zaś opowiem o moich planach na 2018 – związanych z blogiem, osobistych i zawodowych.

Zacznijmy od sukcesów, którymi były kolejne kamienie milowe na drodze rozwoju bloga:

  • Kwiecień 2017 – podjęcie decyzji o założeniu bloga. Jak wszystkie wielkie decyzje, nie przyszła ona łatwo. Pokonanie bariery własnych wątpliwości (czy ktoś będzie chciał to czytać? czy to w ogóle ma sens? jest już przecież tyle blogów na temat porządkowania, czy na pewno potrzeba kolejnej takiej strony?) i nieśmiałości nie było łatwe. Jednak z olbrzymią dawką wsparcia i motywacji od mojej Drugiej Połówki, wreszcie przemogłem się aby zacząć działać. Wyjście ze strefy komfortu jest zawsze najtrudniejsze.
  • 21 lipca 2017 – oficjalny start bloga. Po długich tygodniach planowania, tworzenie layoutu bloga, kwestiach technicznych (serwer, domena, SEO… nie będe Was zanudzać ☺) Tokimeki.pl wystartowało z pierwszym wpisem powitalnym. Kolejny wpis o wizualizacji pojawił się w poniedziałek i od tego dnia nie przegapiłem ani jednego tygodnia. Bywało ciężko (jak to w życiu), ale jestem ogromnie dumny z tego, że nie zawiodłem ani Was, ani tym bardziej samego siebie i udowodniłem sobie, że potrafię być konsekwentny.
  • 11 września 2017 – pierwsza współpraca. Recenzja książki DAN-SHA-RI to pierwszy przypadek współpracy Tokimeki z zewnętrzną firmą. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego, dostałem do recenzji egzemplarz książki o tematyce powiązanej z Tokimeki. Olbrzymia motywacja, że WL potraktowało poważnie mnie i to co robię.
  • 8 stycznia 2018 – ogłoszenie o wzięciu udziału w oficjalnym szkoleniu prowadzonym przez Marie Kondo. Zdecydowanie najbardziej ekscytujący wpis dla mnie osobiście – dzięki seminarium podejmę pierwszy krok by stać się oficjalnym konsultantem metody KonMari i – być może – pierwszym mężczyzną któremu uda się przebrnąć przez ten proces.

Statystyki 6 miesięcy bloga:

  • 27 wpisów – cotygodniowe w poniedziałki + okazjonalnie w inne dni.
  • 34 komentarze na blogu – odpisuję na każdy komentarz który zostawiacie zarówno na blogu, jak i na social media.
  • 1102 unikalnych użytkowników którzy odwiedzili Tokimeki.pl – dane z Google Analytics.
  • 50 polubień fanpejdża Tokimeki na Facebooku.
  • 85 osób obserwujących profil Tokimeki na Instagramie.

Liczby liczbami, ale wiem, że za każdą z nich kryje się konkretna osoba, która poświęciła swój cenny czas i zechciała przeczytać wpis, zainteresować się blogiem, albo symbolicznie pokazała  swoje wsparcie dla moich starań.

Dziękuję zatem Wam, czytelniczkom i czytelnikom Tokimeki, za to, że dajecie mi olbrzymią motywację do działania! 🙇

Za tydzień podzielę się z Wami moimi planami na ten rok – zarówno blogowymi, jak i osobistymi. 2018 będzie zdecydowanie „największym” rokiem w moim życiu, z co najmniej dwóch powodów.

Radosnego tygodnia!